Tarnowskie Termy
Pon – Pt: 06:00 – 22:30 / Sob – Nd 06:30-22:30 +48 61 8182 863

Woda Termalna

 

Woda termalna - historia

W sierpniu 2011 wykonano odwiert GT-1 w Tarnowie Podgórnym.
Na głębokości 1200m natrafiono na źródło wody geotermalnej o temperaturze powyżej 45,7°C.

Próbki wody poddano analizie chemicznej i mikrobiologicznej. Na podstawie analiz, wodę czerpano z otworu GT-1 należy scharakteryzować jako chlorkowo-sodową, jodkową (solankę) termalną. Wody geotermalne tego typu zalecane są do kąpieli indywidualnych w wannach lub zbiorowych w basenach kąpielowych. Ze względu na zawartość rozpuszczonych w niej pierwiastków woda w stanie naturalnym może być wykorzystywana w celach leczniczych,œ po rozcieńczeniu w celach rehabilitacyjnych i profilaktycznych. Kąpiel w tego typu solance, zwłaszcza często powtarzana, może być doskonałym bodŸźcem stymulującym wydolnoœść fizyczną, a co za tym idzie Ÿźródłem satysfakcji i dobrego samopoczucia.

Ujęcie wody geotermalnej wraz z odwiertem znajduje sie na parkingu tuż obok budynku.W naszych basenach używamy ciepłej wody geotermalnej. Nawet zimą możesz korzystać z dobroczynnych kąpieli, także na zewnątrz. Woda ma odczyn lekko słony, zawiera wiele mikroelementów, które nadają jej lekko rude zabarwiene widoczne dopiero po wytrąceniu osadu. Nasza woda dostępna jest także przed wejściem w kaskadzie prowadzącej do głównego wejścia.

Chętnie odpowiemy na twoje pytania!

Administratorem danych osobowych są Tarnowskie Termy Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie Podgórnym przy ul. Nowej 54 (zwane dalej „Termami”).

Wszelkie informacje dotyczące praw przysługujących osobom fizycznym, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Polityką Prywatności.


Pin It on Pinterest