Nauka pływania dla dzieci.

Twój maluszek boi się wody lub może chcesz by Twoje dziecko doskonaliło swoje umiejętności pływania pod okiem wykwalifikowanego trenera pływania? Już dziś zapisz się do Akademii Pływania Tarnowskie Termy. W programie mamy adaptacje do środowiska wodnego, która polega na wykorzystaniu gier i zabaw oraz prostych ćwiczeń oddechowych w taki sposób by Twoje dziecko szybko i bezproblemowo przełamano lęk przed wodą , jak również naukę i doskonalenie pływania. Dzieci pod okiem miłego, uśmiechniętego oraz wykształconego trenera pływania, uczą się nowych sposobów pływania od stylu grzbietowego przez kraul i żabkę do pływania delfinem. Trener pływania wdrażając nowe umiejętności pływackie zawsze pamięta by doskonalić elementy już poznane, dlatego Nasza Akademia Pływania jest tym na co Państwo czekaliście!

Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 625 90 67

e-mail: akademia@tarnowskie-termy.pl

 

Opis grup nauki pływania na basenie do nauki pływania
 • Koniki morskie – oswajanie z wodą, nauczanie otwierania oczu pod wodą, nauczanie wydechu do wody. Grupa przeznaczona dla dzieci w wieku 5-6lat oraz starszych posiadających duży respekt do wody. Koniki morskie to grupa dla dzieci, która rozpoczyna przygodę z pływaniem.Po semestrze dzieci potrafią zanurzyć głowę pod wodę, wyłowić zabawkę z dna basenu, pływają swobodnie z makaronem/deską, przepływają krótkie odcinki na brzuchu (strzałka) oraz kładą się na plecach (meduza).

 • Foczki – nauczanie elementarnego pływania na plecach, do grupy trafiają dzieci po poziomie “koniki morskie”, które potrafią pływać z makaronem/deską. Grupa przeznaczona dla dzieci od 5 lat które już posiadają podstawowe umiejętności w wodzie oraz dla dzieci starszych do 7 lat całkowicie rozpoczynających przygodę z pływaniem. Po semestrze dzieci potrafią przepłynąć 1 długość basenu na plecach na baczność (bez pracy rąk) Foczki to grupa dla dzieci, które potrafią zanurzyć głowę pod wodę, wyłowić zabawkę z dna basenu, pływają swobodnie z makaronem/deską, przepływają krótkie odcinki na brzuchu (strzałka) oraz kładą się na plecach (meduza).

 • Wieloryby – nauczanie pływania na grzbiecie, do grupy trafiają dzieci które zdały semestr na poziomie “foczki”, nauczanie pracy rąk na grzbiecie. Po semestrze dziecko potrafi przepłynąć dwie długości basenu na grzbiecie z pracą rąk. Wieloryby to grupa dla dzieci, które potrafią przepłynąć 1 długość basenu na plecach na baczność (bez pracy rąk), zanurzyć głowę pod wodę, wyłowić zabawkę z dna basenu oraz wykonać wydech do wody.

 • Rekiny– doskonalenie pływania na grzbiecie + elementy pływania kraulem na piersiach (wdech wydech, praca rąk) Po semestrze dzieci przechodzą na duży basen (nauczanie grzbietu). Rekiny to grupa dla dzieci, które potrafią przepłynąć dwie długości basenu na grzbiecie z pracą rąk, zanurzyć głowę pod wodę, wyłowić zabawkę z dna basenu oraz wykonać wydech do wody.

 

Opis grup nauki pływania na basenie sportowym:
 • Kraul na grzbiecie dla początkujących – Zajęcia przeznaczone są dla osób oswojonych z wodą lub będących po ukończeniu stopnia poprzedniego z wynikiem pozytywnym. Kandydat zobowiązany jest spełnić wymóg kwalifikacyjny polegający na wykonaniu niżej wymienionych prób sprawnościowych:
  • Przepłynięcie sposobem podstawowym na grzbiecie odcinka 25 m,
  • Zademonstrowanie zeskoku do wody z wysokości 0.7 m z wymachem ramion przodem w górę.
 • Kraul na piersiach dla początkujących – Zajęcia przeznaczone są dla osób oswojonych z wodą lub będących po ukończeniu stopnia poprzedniego z wynikiem pozytywnym. Kandydat zobowiązany jest spełnić wymóg kwalifikacyjny polegający na wykonaniu wymienionych prób sprawnościowych.
  • Zademonstrowanie poprawnej techniki pływania kraulem na grzbiecie,
  • Zademonstrowanie skoku startowego zwykłego.
 • Żabka dla początkujących – Zajęcia przeznaczone są dla osób oswojonych z wodą lub będących po ukończeniu stopni poprzednich z wynikiem pozytywnym. Kandydat zobowiązany jest spełnić wymóg kwalifikacyjny polegający na wykonaniu niżej wymienionych prób:
  • Zademonstrowanie poprawnej techniki pływania kraulem na piersiach oraz kraulem na grzbiecie,
  • Zademonstrowanie skoku startowego zwykłego.
 • Delfin dla początkujących – Zajęcia przeznaczone są dla osób oswojonych z wodą lub będących po ukończeniu stopni poprzednich z wynikiem pozytywnym. Kandydat zobowiązany jest spełnić wymóg kwalifikacyjny polegający na wykonaniu niżej wymienionych prób:
  • Zademonstrowanie poprawnej techniki pływania kraulem na piersiach oraz żabką. Powinien potrafić wykonać nawrót do kraula na piersiach,
  • Zademonstrowanie skoku startowego zwykłego.
 • Styl zmienny – trening sportowy – Zajęcia przeznaczone dla osób, które zaliczyły wszystkie poziomy akademii pływania i potrafią pływać wszystkimi stylami. Na tym poziomie uczestnicy będą doskonalić wszystkie style, opanują starty i nawroty do tych stylów. Poznają co to trening pływacki, czyli proces adaptacji do stopniowo i systematycznie zwiększających się obciążeń treningowych, których celem jest:

  - wszechstronny rozwój sprawności fizycznej

  - wzmocnienie stanu zdrowia

  - kształtowanie charakteru

 • Nauka pływania dla dorosłych – mały basen – Zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych rozpoczynających przygodę z nauką pływania stylowego
 • Nauka pływanie dla dorosłych – duży basen – Zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych, które ukończyły poprzedni poziom nauki pływania oraz dla osób spełniających wymóg kwalifikacyjny. Przepłynięcie sposobem podstawowym na grzbiecie odcinka 25m

*Jeśli w nazwie znajduje się słowo „doskonalenie” grupa doskonali umiejętności stylu danej grupy

Zajęcia Akademii BOBASA  – zajęcia odbywają się wraz z rodzicami:
 • Ośmiorniczki – oswojenie dzieci z wodą w wieku niemowlęcym od 3 do 6 miesięcy
 • Bąbelki – oswojenie dzieci z wodą w wieku niemowlęcym od 7 do 12 miesięcy
 • Meduzy – oswojenie dzieci z wodą w wieku po-niemowlęcym od 12 do 24 miesięcy
 • Strzałki – oswojenie dzieci z wodą w wieku po-niemowlęcym od 24 do 36 miesięcy
 • Żabki – nauczanie pływania elementarnego dzieci 3-4 letnich

Regulamin nauki pływania: pobierz